Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Dlaczego mieszkania na parterze z reguły są tańsze?
Mieszkania na parterze mają zarówno zalety, jak i wady. Te drugie deweloperzy starają się wynagrodzić niższą ceną lokalu. W wielu przypadkach, wybierając właśnie takie mieszkanie, a nie to położone na wyższej kondygnacji, możemy sporo zaoszczędzić przy zakupie. Przeczytaj, z jakich powodów nieruchomości na parterze są tańsze i czy faktycznie warto skusić się na tę cenę.
Czy mieszkania na parterze zawsze są tańsze?
Oczywiście niższa cena mieszkań położonych na parterze to nie reguła. Na pewno znalazłoby się sporo mieszkań, których cena jest taka sama, jak tych położonych na wyższych kondygnacjach. Jednak nie da się ukryć, że często te lokale mają niższą cenę. Może to być różnica kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy zł. Najbardziej zbliżoną cenę do mieszkania parterowego ma to na pierwszym piętrze. Później im wyżej, tym droższej. Natomiast w nowoczesnym budownictwie jak np. na nowych osiedlach blisko Rumi, mieszkania położone na parterze mają własny ogródek. W takim wypadku są one droższe niż pozostałe lokale. Zaletą jest natomiast to, że mamy miejsce, w którym możemy odpocząć na leżaku czy nawet hodować własne rośliny.
Dlaczego mieszkania parterowe są tańsze?
Na niższą cenę mieszkania ma parterze ma wpływ kilka czynników. Pierwszym z nich jest bezpieczeństwo. Nie da się ukryć, że to właśnie do lokali parterowych najłatwiej jest się włamać przez balkon i to właśnie te mieszkania są najczęściej rabowane. W związku z tym ich właściciele często decydują się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia lub zamontowanie dodatkowych zabezpieczeń. Niewątpliwie niższa cena spowodowana jest tym, że mieszkanie trzeba mocniej ogrzewać. To dlatego, że znajduje się ono bezpośrednio nad zimną, wilgotną piwnicą. Koszty użytkowania mieszkania są więc większe niż na innych kondygnacjach.
Jakie zalety mają mieszkania na parterze?
Mimo wymienionych wcześniej czynników, które obniżają wartość mieszkania na parterze, te mają również zalety. To właśnie one zachęcają do zakupu takich lokali. Na nowych osiedlach takich jak od firmy deweloperskiej Loker, mieszkania parterowe mają ogródki, których mogą pozazdrościć sąsiedzi z innych pięter. Największą zaletą jest jednak łatwy dostęp. Mieszkańcy z parteru nie są zależni od windy – transport mebli wielkogabarytowych czy ciężkich zakupów to nie problem. Małą ilość schodów do pokonania doceniają szczególnie seniorzy i osoby chore, które mają trudności z poruszaniem się. To zaleta także dla matek z małymi dziećmi, którym wnoszenie wózka na wyższe kondygnacje sprawia nie lada kłopot.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana