Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnej przy dochodzeniu odszkodowania?
Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się dość często. Wiele osób posiada ubezpieczenia na wypadek m.in. wypadków komunikacyjnych, kradzieży, pożaru, zalania, wypadków przy pracy. Czasem zdarza się, że wysokość odszkodowania nie odpowiada nam. W takim wypadku warto skorzystać z pomocy prawnej, dzięki której można – najczęściej w wyniku postępowania sądowego – dostać zadośćuczynienie lub pasujące odszkodowanie.
Jakich spraw dotyczą odszkodowania i zadośćuczynienia?
Do firm ubezpieczeniowych zwracamy się w sprawie odszkodowań z wypadków komunikacyjnych (OC, AC, NNW w przypadku kolizji i wypadków samochodowych). Inne sprawy to zniszczenie, utrata lub uszkodzenie mienia, uszczerbek na zdrowiu (rozstrój zdrowia, uszkodzenie ciała), śmierć (np. za zwrot kosztów pogrzebu, pogorszenie się sytuacji życiowej rodziny w wyniku śmierci jej żywiciela), koszty leczenia, zadośćuczynienie za cierpienie psychiczne i doznane krzywdy, kradzież, pożar, zalanie, wypadki przy pracy (za które odpowiedzialność ponosi pracodawca), rentę za utratę zdolności do pracy. Istotne są także szkody rolnicze (związane z ubezpieczeniami rolniczymi), związane z prowadzeniem działalności gospodarczej (tzw. OC przedsiębiorcy).
Przeczytaj również: Czym dokładnie zajmuje się radca prawny?
Zakłady ubezpieczeń mają obowiązek przeprowadzić postępowanie wyjaśniające i likwidacyjne. Jego wynikiem jest najczęściej wypłata – określonej przez likwidatora – kwoty, odpowiedniej do rozmiaru szkody i krzywdy. Zdarza się, że wypłacane kwoty są jedynie symboliczne i wielokrotnie niższe od tych, które zasądziłby sąd. Jeżeli poszkodowanemu nie podoba się wynik postępowania likwidacyjnego oraz odpowiedź w ramach reklamacji, może udać się do radcy prawnego.
Przeczytaj również: Co powinien wiedzieć każdy, kto potrzebuje adwokata w sprawie jazdy po alkoholu?
Dlaczego warto korzystać z pomocy radcy prawnego przy dochodzeniu odszkodowania?
Radca prawny lub adwokat są osobami, które pomogą w uzyskaniu względnie wysokiej kwoty odszkodowania lub zadośćuczynienia. To takiej osobie przysługuje uprawnienie do bycia pełnomocnikiem procesowym i reprezentantem osoby poszkodowanej w ewentualnym postępowaniu sądowym w sprawach o odszkodowanie.
Przeczytaj również: Jakie sprawy prowadzi adwokat w ramach prawa cywilnego?
Przy wsparciu doświadczonego radcy prawnego można oczekiwać poprawnego przeprowadzenia dochodzenia o odszkodowanie – włącza się w to postępowanie przedsądowe (wezwania do zapłaty, mediacje, ugody, postępowanie pojednawcze, gromadzenie dokumentacji), sądowe i wywalczenie od ubezpieczyciela odszkodowania, zadośćuczynienia, renty. Takimi rzeczami zajmuje się Kancelaria Radcy Prawnego Mariusza Kimusa. Dobry radca prawny lub adwokat pomoże ocenić, czy warto składać powództwo do firmy ubezpieczeniowej, a także pomoże przy gromadzeniu materiału dowodowego.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana