Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Formy pomocy prawnej dla frankowiczów
Masz kredyt we frankach i nie stać Cię na spłacanie kolejnych jego rat? Zastanawiasz się jak wyjść z tej trudnej dla wielu frankowiczów sytuacji? Obecnie możesz zdecydować się na jedno z wielu rozwiązań, które porównują kancelarie prawne. Jak pozbyć się długów raz na zawsze i zapomnieć o kredycie we frankach? Z jakiej pomocy możesz skorzystać i co jest najbardziej korzystne? O tym w poniższym artykule.
Unieważnienie umowy kredytowej dla frankowiczów
Osoby, które podpisały umowę o kredyt we frankach, borykają się ze skutkami tej decyzji do dziś. Wiele z nich straciło cały dorobek swojego życia, a część jeszcze walczy o przetrwanie i szuka sprawdzonych rozwiązań na wyjście z długów. Jeśli jesteś jedną z nich, możesz skorzystać z pomocy prawnej dla frankowiczów, którą świadczą kancelarie. Jednym z proponowanych rozwiązań jest unieważnienie umowy kredytowej, której zapisy, jak się dziś okazuje, były prawnie wadliwe. Jakie niesie to ze sobą skutki?
Przeczytaj również: Jakie sprawy prowadzi adwokat w ramach prawa cywilnego?
Frankowicz, który podpisał takową (nieważną w świetle prawa) umowę może zgłosić do sądu chęć jej rozwiązania. Jeśli instytucja wyda satysfakcjonujący dla niego wyrok, spłacie podlega wyłącznie sam kapitał bez odsetek i kosztów zaciągnięcia kredytu.
Przeczytaj również: Co powinien wiedzieć każdy, kto potrzebuje adwokata w sprawie jazdy po alkoholu?
Z jakich rozwiązań warto jeszcze skorzystać?
Pomoc frankowiczom udzielana jest na różne sposoby. Do jej form należy nie tylko unieważnienie umowy kredytowej, ale także szereg innych rozwiązań, a w tym:
Przeczytaj również: Na czym polega odfrankowienie kredytu?
zwrot spreadów,
zwrot kosztów ubezpieczenia wkładu własnego,
wyeliminowanie z umów indeksacji przy pozostawieniu oprocentowania opartego o Libor.
O dostępne rozwiązania i ich skutki można zapytać w Kancelarii Radcy Prawnego Katarzyny Szczygieł. Każde z nich rozpoczyna się od analizy zawartej z bankiem umowy, dzięki czemu radca prawny zyskuje pełen obraz sytuacji i może wybrać najkorzystniejszą dla klienta opcję. Weryfikacja takiej umowy pozwala na sformułowanie roszczeń wobec instytucji finansowej, z którą frankowicz zawarł umowę. To pierwszy krok do uwolnienia się od długów.
Wiele takich dokumentów zawiera niedozwolone lub nieprawidłowe pod względem prawnym zapisy. Sytuacja taka działa oczywiście na korzyść frankowicza. Ważna jest jednak dogłębna analiza umowy kredytowej i znalezienie najkorzystniejszego rozwiązania całej sytuacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana