Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie umowy można zawrzeć w formie aktu notarialnego?
Notariusz to osoba, która może zabezpieczyć Twoje interesy w wielu sytuacjach. To właśnie ona odpowiada za sporządzanie aktów notarialnych, które mają ogromną moc prawną. W jakich sytuacjach skorzystać z usług kancelarii notarialnej? Jakie umowy najlepiej zawierać w formie aktu notarialnego? Odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania znajdziesz poniżej.
Kiedy warto udać się do notariusza?
Do notariusza zgłaszają się zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Takie usługi skierowane są tak naprawdę dla każdego, kto wykonuje w swoim życiu czy karierze zawodowej istotne czynności prawne. Akty notarialne Szczecin najczęściej kojarzą się ze sprzedażą lub kupnem nieruchomości. To właśnie w kancelarii możesz uzyskać poświadczenie ważnych dokumentów, które zadecydują o przebiegu całej transakcji. Warto zaznaczyć, że akt notarialny umowy kupna, sprzedaży czy najmu nieruchomości zabezpiecza zarówno nabywcę, jak i sprzedawcę. Zastawiasz się, jakie jeszcze umowy można zawrzeć w formie aktu notarialnego? Tak naprawdę każdą. Do najpopularniejszych z nich zaliczają się umowy darowizny i spadku. Dla przedsiębiorców szczególnie istotne są umowy spółek. U notariusza dokonasz również podziału majątku wspólnego czy zawrzesz małżeńską umowę majątkową.
Przeczytaj również: Co warto wiedzieć o umowie darowizny?
Do pozostałych czynności notarialnych wyróżnia się sporządzanie:
pełnomocnictwa,
testamentu,
umowy o alimenty,
umowy deweloperskiej,
aktu poświadczenia dziedzictwa.
Kancelaria notarialna Szczecin prowadzona przez Katarzynę Grzybowską gwarantuje swoim klientom indywidualne podejście oraz pełną dyskrecję. Wsparcie prawne i omówienie danej czynności notarialnej odbywa się bezpłatnie.
Przeczytaj również: Czym kierować się przy wyborze notariusza?
Dlaczego zawiera się umowy w formie aktu notarialnego?
Jak widać, notariusz jest przydatny w naprawdę wielu sytuacjach. Ale dlaczego właściwie się z niego korzysta? Czy jest to konieczne? Niektóre umowy związane ze zmianą praw własności nieruchomości czy funkcjonowaniem spółek handlowych według przepisów prawnych muszą zostać sporządzone w formie notarialnej. Co, jeśli nie jest to wymagane? W przypadku poważniejszych decyzji mimo wszystko warto skorzystać z takich usług. Tworzenie umów u notariusza rozwieje wszelkie wątpliwości i nada takim dokumentom największą moc prawną. W ten sposób nie dasz się oszukać ani naciągnąć na niekorzystne warunki.
Przeczytaj również: W jakim celu sporządza się protokół spółek?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana