Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Z jakiej obsługi prawnej korzystają firmy?
Pomoc prawna dla firm obejmuje szeroki zakres usług związanych ze wsparciem merytorycznym podczas zakładania, prowadzenia czy likwidacji podmiotu gospodarczego. Przedsiębiorca staje jednak przed poważnym wyborem — z jakiej obsług prawnej skorzystać i jaką formę współpracy wybrać? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby nie popełnić błędu oraz zyskać doradztwo prawne na miarę własnych potrzeb.
Z jakiej obsługi prawnej korzystają firmy?
Przede wszystkim wybierając obsługę prawną dla firmy, należy zwrócić uwagę na zakres spraw, jakimi zajmuje się dany prawnik i dziedziny prawa, w jakich się specjalizuje. Dla przedsiębiorcy najistotniejsze będzie prawo gospodarcze. Warto także sprawdzić, czy dany podmiot udziela merytorycznego wsparcia w zakresie np.:
zakładania działalności gospodarczej,
rejestracji spółki,
przygotowywania projektów umów oraz opiniowania tych już powstałych,
obsługi spółek, fundacji, stowarzyszeń,
prowadzenie spraw upadłościowych,
reprezentacji interesów Klientów przed właściwymi urzędami.
Dzięki temu dowiesz się, czy wybrany działacz realizuje zadania, które w Twojej opinii wymagają jego wsparcia merytorycznego czy nadzoru.
Stała współpraca i jednorazowa porada prawna
Rozważ również formę współpracy. Najczęściej występujące modele to:
stała współpraca – obejmuje np. udzielanie porad prawnych, wyjaśnień, wydawanie opinii, sporządzanie pism procesowych,
udzielenie jednorazowej porady – usługa dotyczy konkretnego problemu prawnego.
Dla przedsiębiorcy często lepszym wyborem jest nawiązanie stałej współpracy np. z Kancelarią Radcy Prawnego Anny Piwnickiej-Czerkawskiej. Wówczas specjalista z dziedziny prawa będzie miał czas, by poznać formę organizacji i sposób działalności firmy, więc podejmowane przez niego inicjatywy będą dostosowywane do celów krótko- i długoterminowych jej właściciela. Znacznie rzadziej przedsiębiorcy wybierają skorzystanie z jednorazowej porady prawnej w kwestii konkretnego problemu, choć zdarzają się i takie sytuacje. Wymagają one jednak zapoznania radcy prawnego ze szczegółami dotyczącymi konkretnego kazusu i oczekiwaniami Klienta wobec jego rozstrzygnięcia, aby zaproponowane rozwiązania były jednocześnie spójne z nimi i obowiązującymi normami prawnymi.
Przeczytaj również: Jakie są najważniejsze etapy każdego rozwodu?
Przeczytaj również: Jak usprawnić przebieg sprawy rozwodowej?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana